29 Şubat 2012 Çarşamba

Kartalkaya'yı Ateşleyenler

Hayalin bir dağın tepesine karlarla kaplı olsa da ateşle iz bırakmak kadar zor bir şey olsa bile peşini bırakma. Önce hayal eder, sonra o hayale inanırsın; nasıl yapabileceğini tasarlar ve denersin, yılmadan. Yeterince denersen, neden olmasın?

Onlar tam da bunu yaptı. Karlarla kaplı Kartalkaya’nın zirvesine ateşle iz bırakabileceklerine inandılar. Burn, sadece ihtiyaç duydukları cesaret ve enerji desteğini sağlayarak bir hayali ateşledi. Onlar da tutkularının peşinde yola çıktılar. Boardlarını hazırladılar, pompalarla modifiye ettiler, rampalarını kurdular ve kaydılar. Olmadı, baştan aldılar, onları amaçlarına ulaştıracak şartları gerçekleştirmeyi başarana kadar, tekrar tekrar.

Ve 3. gün de bitip gece yarısı olduğunda Kartalkaya’da istedikleri ateşi yakmayı başardılar. Çektikleri videoyla da ‘İçindeki kıvılcım nasıl kocaman bir ateşe dönüşür’ü hepimize gösterdiler. Tutku ve cesaretle yanmayacak ateş yoktu, inandık. Burn, gençleri tutkularından başka bir şeye kulak asmadan, istediklerini alana kadar denemeye, vazgeçmeden denemeye çağırıyor. Tutkuları cesaretle besleyen kocaman bir ateş yakmak için Burn gençleri ateşlemeye devam edecek.İçindeki kıvılcımı farket ve büyüt. Burn ateşler.

http://www.facebook.com/BurnTurkiye

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Çocuk Güvenliği


Çok güzel düşünülmüş, basit ama önemli bir önlem özellikle şu tokmak şeklinde kapı kolları için gerekli, hani şu bir basmayla arkadan kilitlenen kapılar için.Bu da çok hoşuma gitti sizinle de paylaşayım dedim.

27 Şubat 2012 Pazartesi

Martha Bu İşi Biliyor


Martha Steward'ı artık tanımıyanız yoktur diye düşünüyorum, eğer tanımıyorsanız da buradan inceleyebilirsiniz. Bizim Derya Baykal gibi bir kadın, çocuklar için neler yapmış bir bakayım dedim bakın nasıl güzel askılık buldum. Eğer biraz resimden anlıyorsanız eminim kendiniz bunlardan çok rahat yapabilirsiniz. Arkasını dönmüş bu hayvanların kuyruklarına istediğiniz şeyi asabilirsiniz. Çocuk odaları için dekoratif bu askıya umarım siz de beğenmişsinizdir.

26 Şubat 2012 Pazar

Ece Sükan Benim Bloguma Yakışan Sony VAIO'yu Seçti... Sıra Sende!

Sony, en renkli VAIO serisi için Ece Sükan'la güzel bir işe imza attı. Ünlü moda ikonu Ece Sükan, benim bloguma yakışacak olan rengi belirledi. Blogları tek tek inceleyen Ece Sükan içerik, tasarım ve duruşa göre 6 farklı rengi olan Sony VAIO içinden bana beyaz VAIO'yu seçti.

Ayrıca Facebook üzerinde yapılmış özel bir aplikasyonla Ece Sükan profil fotoğraflarını inceliyor ve sana yakışan Sony VAIO'yu belirliyor. Sen de fotoğrafa tıklayarak Facebook üzerinden VAIO kazanma şansı yakalayabilirsin…

sony-vaio

Bir bumads advertorial içeriğidir.

24 Şubat 2012 Cuma

8x4 Deodorant Rumeli Hisarı'nı Yıktı!

Daha önce Galata Kulesi'nde yaptığı project mapping ile dikkatleri üzerine çeken 8x4, yeni ürünleri olan Beauty ve Beast için bu sefer de Rumeli Hisarı'nda görkemli bir project mapping uygulaması yapmış. Fantastik gösteriye, hepimizin yakından bildiği Güzel ve Çirkin masalı ilham vermiş. Birbirine kavuşamayan iki aşığın kötü niyetli ejderhaya karşı olan savaşı konu edilmiş. Ejderha masalın sonunda 8x4'ün yeni kokularına yenik düşüyor ve aşıklar kavuşuyor.

Bu arada söylemeden edemeyeceğim; 8x4 gerçekten de hoş ve güçlü kokulara sahip... Deodorant özelliğinin yanında bir parfüm gibi de rahatlıkla kullanılabilir. Gösteriyi Rumeli Hisarı'nda seyredemeyenler için aşağıda paylaşıyorum.

8x4 dünyasını Facebook'tan takip etmek isteyenler; http://www.facebook.com/8x4Turkiye

Bir bumads advertorial içeriğidir.

16 Şubat 2012 Perşembe

Işıl Işıl Bir Hafta Sonu Dilerim


Çocukluktan beri ışıltılı şeylere bayılırım hatta bu yüzden keşke adım "Işıl, Pırıl, Sim" olsaydı diye çok iç geçirmişimdir ama ismiminde kendine has bir ışıltısı olduğuna inanıyorum. Alışveriş sırasında da önce elim içinde sim,taş, pul, parıltı olan şeylere gider bunları giymek için çok uygun ortamlar olmadığından içim kalsada çoğunu alamam . Bu ayakkabılara da taşlarından dolayı vuruldum.
15 Şubat 2012 Çarşamba

Çok Emek İster Bu!!!


Bir ara ben bu malzemelerden alıp yapayım hatta bundan bebek şekeri gibi hediye bile olur diye düşündüm ama bir türlü malzemeleri almaya cesaret edemedim. Sonra vazgeçtim "ay kim uğraşacak bunlarla "diye. Şimdi yine "aslında ben bunu yapabilirim, bir ara çıkıp malzemleri alayım" modundayım. Ben bu gel gitleri yaşıyorsam yapmıyacağım demektir. Böyle malzemeleri alıp bir daha dokunmadığım, ucundan biraz başlayıp kaldırdığım çookk proje var. Ben en iyisi bu işe hiç bulaşmayım diyorum.


Şimdi bir kez daha baktım da "bu delilik bana göre değil" dedim.

Size kolay gelsin

13 Şubat 2012 Pazartesi


Aşk 3 harfli tek kelime ama sorsam size aşk nedir diye, içinde yüzlerce kelime barındırdığını görürüz.
Duyduğunuz aşk her kime her neye olursa olsun aşkınızı mükemmel bir uyumla yaşamanızı diliyorum.
Tıpkı böyle.....
Kibrit ve kutusu gibi......

12 Şubat 2012 Pazar

Kalp Sepet


Daha önce böyle bir sepet görmemiştim, hem kalp şeklinde hem de dikişsiz hazırlanıyor. Her ne kadar karmaşık gibi görünsede aslında çok basit. Bakın ben bile çok basit diyorum düşünün artık ne kadar kolay olduğunu :) Sevgilinize hazırladığınız veya aldığınız hediyeyi çok rahatlıkla bunun içine koyabilirsiniz sonra da başka şeyler için kullanabilirsiniz.


Weaving Danish Hearts10 Şubat 2012 Cuma

Kendime Yapasım Var


Kız çocukları için basit ama şirin bir etek yapmışlar ben de kendime istiyorum bu etekden. Hemen yapılacaklar listesine koymalıyım bu eteği sonra da (malum ben bu konularda beceriksizim ) kayınvalideme gösterip yapıp yapamıyacağını sormalayım. Yapabilirim derse tatilde salına salına giyerim ben bu eteği.

Photobucket

Photobucket

Photobucket


Photobucket

İlk fotoğrafta gördüğüm kadarıyla içine dantel de koymuşlar.9 Şubat 2012 Perşembe

Dantel Prenses Tacı

Minik prenseslerinize bir kaç malzemeyle istediğiniz renklerde süper güzel taçlar yapabilmeniz için bakın size bu harika taçları buldum. Elimden geleceğini bilsem bende kendime yapıcam, malum benim kızım yok ama kızım yok diye bunlardan mahrum mu kalayım? Keşke yapabilsem baharın ilk çiçekleriyle garip bakışlara aldırış etmeden başıma takıp gezerdim.


Photobucket

hazır dantel kullanmış

Photobucket

sonra akrilik boyayla boyamış

ve craft glue dediği yapıştırıcıyı kullanmış

Photobucket


8 Şubat 2012 Çarşamba

Sevgililer Günü Hediyesinin Böylesi


Sevgili eşim bana sevgililer günü hediyesi almış, dün bana aldığı hediye paketini söylediğinde uzun bir süre bir şey diyemedim çünkü mimiklerimi ayarlama çalışıyordum . Hediyenin ne kadar gereksiz olduğunu belli etmemeye çalışırken aklımdan da bir sürü şey geçiyordu keşke gerçekten işe yarar yararlanabileceğimiz bir şey almış olsaydı .

Siz de merak ettiniz değil mi? The Marmara otellerinden 1 yıl faydalana bileceğimiz bir paket almış. Aklımda kaldığı kadarıyla 1 gece The Marmara Taksim'de konaklama, 2 gece The Marmara Pera'da konaklama, Antalya'da 1 gece .... böyle devam ediyor bir de The Marmara Taksim'de 1 yıl yemek var. Aslında kulağa oldukca hoş geliyor fakat şartlarımız bunları kullanmak için hiiiççç uygun değil.

En son eşimle beraber 2,5 yıl önce İstanbul'a gittik. O iş nedeniyle her ne kadar sürekli İstanbul'da da olsa bize orda ayıracak vakti hiç yok, Ankara'da zor görüşüyoruz biz. Ben'de yılda 2-3 kez 1-2 haftalığına gezmeye gidiyorum ama eşim olmuyor. Hem bizim 3 yaşında bir erkek çocuğumuz var. Özellikle erkek olduğunu belirtiyorum çünkü erkek olunca bir otel odasından aradığın şeyler değişiyor.
1) Yataklarının üzerinde iyi zıplanabiliyor mu?
2) Üstüne tırmanabilinecek orta zorlukda bir koltuk var mı?
3) Bu koltuğun minderlerinden ev yapılabiliniyor mu?
4) Araba yarıştırmak için uygun alan var mı?

Biz ne ara gidip kalıcaz , hadi gittik kaldık diyelim 3 kişilik bir romantizim yaşanır mı?

Ben gezmeyi çok seviyormuşum o yüzden almış. Eğer deniz kenarında 1 haftalık her hangi bir otelden konaklama alsaydı sevinirdim . En azından orada gündüz deniz, kumsal oyalanırdık akşamda zıplardık yatakların üzerinde. Gündüz yorulduğundan akşam erkenden yatardı bizimki ,biz de belki sessiz sessiz Tv seyrederdik. :)

Neyse en azından düşünmüş, umarım 1 yıl dolmadan en azından bir gün gidip yemek yeriz.

Sevgililer Günü Yaklaşıyor


BU sevgililer gününde hiç bir hazırlık yapmayı düşünmüyorum, en azından şimidilik o modda değilim belki haftaya sevgililer günü moduna girip bir şeyler yaparım. Ben yapmayı düşünmüyorum diye sizleri de bu günle ilgili postlardan mahrum bırakacak halim yok.
Baykuş Kostümü

owl-costume-full-shot.jpg


owl-costume-1.jpg

owl-costume-3.jpg


6 Şubat 2012 Pazartesi

Sevgililer Günü Kartı

Pixely popup card

Nasıl buldunuz? Benim çok hoşuma gitti eğer yapmayı düşünüyorsanız buradan print alıp aşağıda olduğu gibi yapabilirsiniz..

Pixely popup card

Pixely popup card

Pixely popup card

Pixely popup card

2 Şubat 2012 Perşembe